Století spodního prádla

Móda je jako roční období – cyklicky se vrací. Tedy, představa, že by byly zase v módě balkonové podprsenky nebo široké pumpky, na to se možná tolik netěšíme. Ale jak víme, do módy opět přicházejí korzety, které byly velmi módní po od šestnáctého po celé sedmnácté a osmnácté století – jeho vrchol však nastal ve století devatenáctém.
perlový náhrdelník
První dvě dekády 20. století
V této době se nosilo bavlněné prádlo s volným stylem, které zahalovalo skoro všechno. Volné šortky v pánském stylu zahalovaly i stehna. Pokud jste chtěly vytvořit ve volném prádle vnadné křivky, musely jste použít korzet. Během druhé dekády už se nosila jemná negližé, která měla často po okrajích krajky. Stávaly se módnější, hezčí, vnímavější. Druhé desetiletí devatenáctého století byla doba, kdy se objevily podprsenky.

Třicátá až padesátá léta
Korzety byly tabu a spodní prádlo se stávalo odvážnějším. Podprsenka a kalhotky se staly velmi oblíbeným módním trendem. Kalhotky měly vysoký pas a čtyřicátá léta tomuto stylu dodala i krajku. Prádlo se poprvé stávalo z obyčejně bílého také černé, červené nebo bordó. Toto prádlo mělo také často tvarující účinek. Padesátá léta, která obdivovala útlý pas, tento fenomén využila. Padesátá léta zářila barvami; objevovaly se hlavně pastelové odstíny jako růžová, béžová nebo světle modrá.

Šedesátá léta
Tato doba se nesla ve stylu sexuální revoluce. Prádlo bylo náhle odvážnější, neež na co byli lidé připraveni. Střihy podprsenek se dorovnaly tomu, co nosíme teď, kalhotky se přiblížily střihu, jaký známe z toho, co samy nosíme. Největším trendem té doby byla černá krajka, leopardí vzory a rudé barvy.
plná šňůra podprsenek
Sedmdesátá léta
Čím odhalenější, tím lepší – tímto trendem se řídily sedmdesátky. Když už ženy pózovaly pro spodní prádlo, bylo to blízké dnešním reklamám. Nebylo to sice tak časté, ale prádlo bylo velmi podobné všemu tomu, co známe z dnešních dob.

Osmdesátá léta
Osmdesátky byly ale také návrat k něžné a stylové romantice. Splývavé negližé z hedvábí byl módní hit století, a saténové župánky s barevným vzorováním, to byl tehdy kauf. Žhavým trendem západního světa ale byly vysoce střižené kalhotky a divoké barvy.

Posted in Nezařazené
Scroll to top