Zatočte s nepořádkem v kuchyni!


Na obrázcích moderních kuchyní vidíte jen čistotu a příjemný minimalismus a marně vás pronásledují sny o tom, aby vaše kuchyň po dlouhých snahách o vytvoření chutných pokrmů vypadala stejně? Nenechte se vždy zmást načančanými obrázky z internetu a vzpomeňte si na kuchyni vaší babičky či maminky, která vždy zářila příjemnou atmosférou i bez všudypřítomného lesku a moderních technických spotřebičů. I moudré babičky a maminky by si však stály zatím, že v kuchyni je nutné udržovat pořádek a rozhodně by vás pochvala za neudržovanou kuchyni nečekala. Jak si ale s takto složitým úkolem poradit?

Malá kuchyně

A je vůbec možné v kuchyni pořádek udržet i po celou dobu dlouhého vaření? Na druhou otázku je jasné odpovědět, že nejspíš ne. V případě, že vaříte více druhů jídel, několik různých chodů, nebo jen složitější recept je jasné, že kuchyň úplně čistou neudržíte nikdy. Vhodné je však i v průběhu samotného procesu přípravy a vaření stále uklízet – zbavíte se tak totiž nekonečných hromad nádobí, které by vás mohly čekat v opačném případě. S často diskutovaným úklidem kuchyně v místech, která nejsou v přímém kontaktu s potravinami, nebo je k vaření pravidelně nepoužíváte musíte ale samozřejmě nakládat jinak.

Moderní kuchyně

Mnohdy se doporučuje každý den v týdnu uklidit jednu část kuchyně, aby vás pak v jeden vybraný den nečekal úklid celého prostoru, který se dokáže protáhnout na nepříjemně dlouhý čas. No a jednou za delší dobu určitě neuškodí uklidit kuchyni pořádně a od podlahy až ke stropu. Přece jen, jedná se o místo, kde se toho mnoho odehrává a určitě by nebylo dobré pracovat s potravinami ve špinavém a nehygienickém prostředí. Tak se o svou kuchyň nezapomeňte pravidelně a pořádně starat. Věřte tomu, že se vám v příjemných a čistých podmínkách tyto snahy při přípravě vynikajících dobrot určitě vrátí!

Scroll to top