Jak bydlet levně a kvalitně?

Dovolit si vlastní dům chce každý. Nejvíce lidi touží po klasickém zděném domě s velkou zahradou. Nicméně má to jeden malý háček – respektive docela velký háček a to ten, že klasický zděný dům stojí mnoho peněz. Pokud tedy nemáte velmi dobře placenou práci, bohaté rodiče, nebo nevyhrajte nějaké peníze, je dosti možné, že se budete muset spokojit s jinou variantou bydlení. Obvykle se lidi tohoto snu zdají úplně a jdou bydlet do bytu. Nicméně svého snu na dům se nemusíte vzdávat tak rychle! Máme pro vás pár nápadů na vlastní dům se zahradou, který si můžete určitě dovolit i vy – a to myslíme opravdu vážně!

malý dům

První možností je nechat si postavit mobilheim. Pro ty z vás, kteří nevědí, oč jde, přinášíme malé vysvětlení. Mobilhem, neboli mobilní dům, nejsou klasické karavany. Jedná se o plnohodnotné bydlení, které je možné používat celý rok. Domy jsou kvalitně vyrobené, dobře k zemi ukotvené a výborně zateplené. Obrovskou výhodou oproti karavanům je i velký prostor, který mobilheimy dovednou poskytnout. Navíc jsou dodávány s funkčními rozvody elektrického proudu i odpadů. Můžete se tak opravdu hned nastěhovat! No a poslední výhodou je fakt, že oproti jiným tipům bydlení, jsou mobilní domy opravdu podstatně levnější.

velký dům

Další možností je bydlet na klasické chatě v chatových oblastech. Tyto oblasti se zpravidla vyskytují v blízkosti velkých měst. Během pár minut tak můžete být v centru všeho dění. Výhodou bydlení na chatě je i to, že jsou zde nemovitosti podstatně levnější. Navíc chaty jsou v současné době velmi dobře stavěné. Nejedná se tak o klasické bydlení na chatě bez elektřiny a vody – věřte, že těmto časům už opravdu hodně dávno odzvonilo. Chaty jsou v naprosté většině případů moderní a plně vybavené. Zkrátka ideální volba, pro levné, ale kvalitní bydlení ve zděném domě, nemyslíte?

Scroll to top