Betonový plot se nepostaví sám

Betonové ploty v Praze https://www.montazmpc.cz/betonove-ploty-praha/ a dalších městech můžete zahlédnout docela často, a když už ne naživo, tak alespoň na fotografiích. Lidé si je pořizují zejména kvůli tomu, aby důkladně chránily vlastní soukromí, a nebylo nutné stavět pracně a velmi nákladně zeď z cihel, kamenů, tvárnic či obrubníků, jak se to dělávalo v minulosti.

stavba oplocení

Pro kamennou a cihlovou zídku bylo nutné vybudovat základovou spáru, poměrně hlubokou, a teprve po odlití betonem bylo možné začít pokládat jeden kámen za druhým, jednu cihlu vedle druhé. Výstavba takového oplocení vyžadovala dlouhodobou přípravu a byla to záležitost týdnů, nikoli dnů.

S betonovými ploty se výrazně zkrátila doba výstavby a snížily se i náklady, neboť prefabrikované dílce vychází obvykle levněji, odpadá pracné a zdlouhavé hloubení základů a zdění po malých kouscích stavebního materiálu. Prefabrikované betonové panely jsou mnohem větší a jsou navíc velmi tenké, takže nezaberou na vašem pozemku postavené na výšku velkou plochu.

betonový plot

Přemýšleli jste nad tím, jak se plot bude stavět?

Ačkoli je výstavba betonových plotů velmi rychlá a konstrukce nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu po mnoho desítek let, přece jen jisté úskalí skýtá. Měli byste počítat s tím, že každý z panelů bude vážit něco kolem osmdesáti kilogramů, a že s nimi budete muset pravděpodobně pracovat ve výšce přes jeden metr. To znamená mít k dispozici potřebnou mechanizaci, optimálně mobilní jeřáb. Zvažte tedy odbornou montáž stavební firmou, která tato oplocení nejen prodává, ale i staví, a poskytuje na práci záruku a je zároveň pojištěna.

Při práci se mohou vyskytnout i jiné problémy, než jen s přenášením betonových komponentů, můžete narazit na problematickou zeminu při hloubení otvorů pro sloupky, podloží může být buď extrémně tvrdé, např. kámen či jíl, anebo naopak sypké a měkké, které vyžaduje potřebná vyztužení a zpevnění terénu.

Scroll to top