Letní stěhování v Praze


Ach ta vedra – jsou lidé, co milují vysoké letní teploty, pořádně se prohřejí a nějaký ten pot na tváři a po těle jim nevadí. Povalují se u vody, relaxují, anebo vyrazí do hor, kde je teplota snesitelnější. Samozřejmě do hry může promlouvat i klimatizace, ale ve chvíli, kdy máme naplánované levné stěhování v Praze https://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/, a kdy musíme přiložit ruku k dílu a více se hýbat mezi venkovním a vnitřním prostorem, není to zrovna snadné. I pro stěhovací firmu je stěhování v letním parnu namáhavé mnohem víc, než kdy jindy, buďme k nim ohleduplní a stejně tak dávejme pozor i my sami na úžeh z horka nebo úpal ze slunce. Přispívá k tomu právě fyzická námaha a k takovýmto jevům může dojít velmi snadno.

krabice pro stěhování

Dehydratace – o úžehu a úpalu jsme tu již hovořili, ale nesmíme zapomínat ani na nedostatek tekutin. Ten se může projevit velmi neočekávanou formou a zvláště při takovém frmolu, kdy nevíme, co dřív, a věnujeme pozornost přesouvání věcí z bodu A do bodu B. Snadno tak zapomene doplnit tekutiny a může se to projevit i mdlobou, závratěmi a poklesem krevního tlaku.

kartonové krabice

Nechte to na večer nebo noc – v létě je docela rozumné domluvit se se stěhovací firmou a naplánovat akci na pozdní večerní či noční hodiny. Anebo velmi brzo ráno, záleží na vašem rozhodnutí. Je to výhodné hlavně kvůli nižší teplotě, kdy nejste tolik vyčerpaní, a zároveň je venku menší silniční provoz, ulice jsou prázdné či poloprázdné, lépe se dýchá a regeneruje, je více svěží vzduch a celkově lepší energie. A v Praze, v té betonové džungli, to platí dvojnásob.

Stěhování navečer či brzy ráno je nejvýhodnější v létě i z toho důvodu, že je namísto temné noci pouze soumrak, slunce na konci června zapadá až před 22. hodinou a do půlnoci je venku alespoň trochu vidět, což usnadní stěhovací martyrium. A stejně tak brzy ráno, svítá již před čtvrtou hodinou ranní, tak proč toho nevyužít ve vlastní prospěch?

Scroll to top