Naslouchejte sami sobě

Lidské tělo společně se svojí duší má obrovskou sílu čelit zdravotním problémům a samo se uzdravovat. Pokud s ním dobře zacházíme, umíme správně vnímat jehopocity a uspokojovat jehopotřeby. K tomu nám může být hodně nápomocná jóga, která nás učí soustředit se sama na sebe, hluboce se uvolnit a tím svoje podvědomí posílit správným směrem . Vyslyšet co nám naše tělo, především to duševní říká, lze vypozorovat na svých různých tělesných projevech, jenž přímo mohou varovat, kdy se máme zastavit a něco pro své zdraví rychle udělat dříve, než opravdu vážně onemocníme.
duchovní meditace
CELOSTNÍ LÉČBA
Jen málokterý lékař má čas zaobírat se vašimi problémy, myšlením a průběhem celého vašeho života. Jdete k určitému odborníkovi, který se na vás bude dívat jen z hlediska svojí specializace. Tak se dostanete třeba k deseti lékařům, z nichž ovšem ani jeden nebude schopen vás zcela vyléčit. Vy sami však máte velkou výhodu, protože jen vy sami víte, co vás tíží a kde je něco špatně.
duševní poradkyně
Když v našem životě vznikne nerovnováha, trápíme se a nejsme spokojeni, ozývá se i naše tělo a dává nám to najevo různými problémy. Zde pak může vzniknout skutečná nemoc, jejíž příčiny lékař nemůže rozpoznat, a tudíž léčí pouze naše příznaky. Nelze-li se dobrat příčiny onemocnění, může hodně pomoci psychosomatická medicína. Ta vyznává pohled na člověka v celém jeho celku, tedy neodděluje tělo a duši.

NEKŘIČTE TIŠE
Často je to přímo zoufalé volání o pomoc, které naše tělo vysílá. A my mu stále ne a ne naslouchat. Pouze jej pozorujeme, ale nevyhodnocujeme z jeho chování žádné výsledky. Neuděláme nic pro to, abychom uzdravili především svoji duši, něco ve svém životě změnili nebo vyslyšeli některé svoje potřeby. Nechceme si přiznat, jakou zásadní roli v našem onemocnění hrajíemoce. Nepříjemné pocity v sobě dusíme a nijak je neventilujeme, což se pak projeví v onemocnění tělesném.

Posted in Nezařazené
Scroll to top