Elektrika v domácnosti

Elektrická síť je v dnešní době podmínkou u bydlení, protože žijeme díky ní mnohem pohodlněji a máme o spoustu starostí méně, jen si dejte pozor na její stav.

Elektrika v domácnosti

Vše jednou doslouží

Při jakékoliv manipulaci s elektrickým vedením mějte na paměti, že Vás může i zabít, a proto bez vypnutých pojistek nevyměňujte ani obyčejnou žárovku. Ve spoustě domech mají už rozvody své za sebou, a proto když zapojíte například silnější spotřebič, tak okamžitě vyhodí pojistky. Dnes určitě vládne mezi materiály měď, protože ta toho vydrží mnohem více a má i lepší vlastnosti. V některých firmách se i setkáte s obalováním drátu, aby bylo zabráněno požáru například u výbušných plynů.

měděný drát

Vždy pamatujte, kde budete potřebovat zásuvky a vypínače a raději si jich naplánujte více, protože nikdy nevíte, kdy se Vám budou hodit. Samotný kabel je potřeba vést ve zdi, přičemž tu nemusíte vytvářet ručně kladivem, protože tu máme frézy, které drážku vytvoří za chvíli, a to s minimální námahou. Doporučujeme všechen prach okamžitě odsávat vysavačem, protože si tak usnadníte o mnoho úklid.

Odborný pracovník

Často si takový velký projekt vyžaduje i profesionála, jenž přesně ví, jak dané rozvody zapojit přesně podle norem, abyste měli jistotu naprostého bezpečí. Elektrorevize Kolín se zároveň postará i o pravidelnou prohlídku, jenž byste určitě neměli také podceňovat, abyste měli přehled, jak na tom rozvody schované ve zdi skutečně jsou a jestli není potřeba je opravit. Cel proces je normalizován, a proto máte naprostou jistotu, že revize bude provedena podle předpisů. U domácností až tak velké riziko nehrozí, ovšem třeba ve výrobních firmách je bezpečnost velice důležitá a neměli byste ji v žádném případě podceňovat.

elektriář při práci

Zejména vyšší proud může být opravdu smrtelný, nebo zásadně poškodit Váš majetek. Firma zároveň poskytuje revizi hromosvodů, což je také velice důležitý prvek. Pokud se cokoliv přihodí, tak určitě využijte havarijní služby, jenž zajistí i vážnou situaci, takže můžete být v klidu.

Scroll to top