5 kroků ke kompletní péči o vašeho domácího mazlíčka

Pokud doma nejste rádi sami a baví vás o někoho pečovat, ale ještě nejste ve fázi, kdy byste si přáli mít vlastní děti, je přirozené, že s partnerem volíte trochu lehčí variantu společného závazku. Tím se ve většině případů stává tedy nejdříve pes nebo kočka, případně i jiná zvířata, která oba partneři preferují. Dalším nejčastějším případem pořízení zvířátka bývá touha v rodině, zejména u dětí, se starat o něco malého a roztomilého, třeba králíka, nebo naopak mít velkého parťáka na běhání po zahradě v podobě psa.

žena se psem

Abychom zajistili vaší kompletní informovanost o tom, co všechno je před pořízením mazlíčka třeba vědět, rádi bychom vás uvedli do děje prostřednictvím následujících doporučení. Týkají se jak celkové péče o zvířátka, tak i procedur, které vás nejspíš v budoucnu budou čekat. Se zvířaty je to totiž tak trochu jako s lidmi – zdraví je čas od času zlobí a ne vždy je život s nimi jen procházka růžovým sadem. Ale s tím je potřeba počítat, a proto je lepší si i dopředu zjistit, co nás všechno může na společné cestě potkat.

kočka u okna

Se všemi neduhy vašich domácích kamarádů vám pomůže náš tým http://www.alta-vet.cz/nas-tym:

  • Zvířata je potřeba pravidelně očkovat – zejména pak psy, kočky, králíky nebo třeba fretky.
  • Pokud s nimi hodláte cestovat, musíte je nechat očipovat, případně je možné na žádost vystavit jim i europasy.
  • Chcete-li se pojistit proti nechtěnému rozšíření vašeho počtu domácích zvířat, doporučujeme profesionální kastraci, ať máte doma samce nebo samici. Kastraci je možné rovněž provádět u psů, koček, králíků nebo morčat, záleží vždy na domluvě s veterinářem.
  • Je-li potřeba provést nějaký významnější zásah, je možné využít služby veterinářů k chirurgickým zákrokům, ať už akutním nebo pro řešení nějakých chronických obtíží.
  • Pokud si nevíte rady se správným jídelníčkem a nechcete, aby vaše zvířata konzumovala všechno, co se doma najde, poraďte se preventivně s veterinářem o vhodné výživě.

Scroll to top