Se správným kolem se dá jezdit i v zimě

Je pravdou, že se v dnešní době technologie výroby kol hodně změnila. Některé dokonce přesahují cenu i automobilu, jak jsou do detailu propracované. Pak se skutečně dá vyjet s horským kolem do přírody i ve sněhu. Jediné co nám v tom může zabránit je zima. A vlastně ani to ne. Moderní technologie totiž zasáhla rázně i náš sportovní šatník. Když si totiž pořídíme správné funkční oblečení, neboli termoprádlo, tak nám ani ta zima na tělo vadit nebude. Ona totiž v podstatě se k nám ani nedostane, takže si nemusíme dělat žádné větší starosti a jakmile zasvítí sluníčko nebo budeme mít chuť a odvahu, již nic nebrání si tak trochu šlápnout do pedálů.

cyklistické oblečení

V čem spočívá kouzlo funkčního oblečení?

  • Již nemusíme na sebe vrstvit hromadu oblečení, aby nám bylo teplo.
  • Funkční oblečení brání tvorbě zápachu a je antibakteriální.
  • Zabraňuje nadměrnému pocení.
  • Odvádí pot do dalších vrstev, tudíž nepocítíme vlastně ani to, že jsme se tak trochu výšlapem zapotili.
  • V horkých dnech funguje opačně a dokáže ochladit, proto jsou cyklistické dresy výhodné, jelikož jsou speciálně vyrobené právě pro tento druh sportu.
  • Oblečení je lehké a nepřijímá takřka žádnou vlhkost.

termoprádlo

Dámy si také přijdou na své

Kolo není jen dětskou nebo pánskou záležitostí, natož pouze sportovní. Dnes si mohou i dámy zakoupit bez problémů slušivé a funkční prádlo, které například nabízí značka silvini. Samozřejmě je důležitá investice v první řadě do ochranných pomůcek, bez kterých by se rozhodně nikdo na kolo pouštět neměl. Zajišťují nejen bezpečnost, ale jsou především ochrannou před úrazy. Další investice je samozřejmě skvěle padnoucí dres. Tyto obleky jsou z příjemně prodyšného a rychleschnoucího materiálu, nechybí ani ochrana UV či dokonce reflexní prvky, které jsou další důležitou součástí pro pohyb na komunikaci. To všechno se samozřejmě odrazí při podání našeho výkonu, při kterém navíc budeme vypadat šik, a to platí nejen pro ženské pohlaví.

Scroll to top