Půdopokryvné rostliny jsou praktické a krásné

Pokud máte na zahradě kus terénu, který je těžce přístupný a nechcete na místě používat štěrk, dlažbu nebo beton, určitě si vyberete v širokém sortimentu půdopokryvných rostlin, jejichž předností je to, že rostou do šířky a zachovávají si malou výšku.

Nejprve si připravte důkladně celou plochu, kde záhon chcete mít. Musíte odstranit plevel a navést kvalitní zeminu. Rostliny kupujte kontejnerové, které lépe na místě zakoření. I tak bude trvat pár let, než porost zesílí a zabrání růstu plevelných rostlin, tak připravenou půdu přikryjte černou netkanou textilií silnější gramáže, která vám usnadní práci.
Květ plnokvěté růže

Potom už přijde na řadu vaše fantazie. Pokud chcete rostliny s malou údržbou, můžete zvolit břečťan, který se poměrně rychle rozroste a stačí ho jen občas zavlažit a až po letech bude potřebovat zkrátit dvakrát za sezonu výhony, které budou mít tendenci se plazit i ze záhonu. Pokud dáte do takového záhonu třeba kus kmene nebo sloupek s ptačím krmítkem, břečťan si najde cestu i tam a vytvoří vám zajímavý zahradní prvek.
Červené plody skalníku

Jestliže máte rádi růže, pak můžete vybrat i mezi nimi. Tyto růže většinou moc nevoní, ale mají záplavu plných květů a keře by ani po letech neměli být vyšší než 50 až 80 cm. V brzkém jarním období můžete některé větve, co rostou nahoru, sestřihnout. Půda chce pravidelně přihnojovat (lze použít i hnojivo aplikované na list) a pokud je suché léto, porost se musí několikrát týdně prolít.

Bez velkých nároků vám na záhoně bude prosperovat i skalník, který roste prakticky všude. Neopadavé druhy dosahují velikosti do 1 m. Po odkvětu se obalí záplavou rudých kuliček. Jalovec polehlý je další z bezúdržbových rostlin. Když dobře zakoření, roste poměrně rychle.

Pokud chcete vzhled záhonu vylepšit, udělejte mu hezký obrubník a na textilii nasypte vrstvu mulčovací kůry, která vyrobí dekorativní povrch, než rostliny povyrostou.

 

Scroll to top