Proč jsou mnohé společnosti na prodej

Prodávat se může prakticky cokoliv, včetně firem, pokud existuje zákazník. To je poučka stará téměř jako civilizace. A pokud se podíváme na současnou nabídku, zjistíme, že jsou mnohé společnosti na prodej. Ve skutečnosti jich je mnohem víc, než před několika lety. A to má samozřejmě své důvody.

Tím asi nejdůležitějším je současná ekonomická situace. Jak pandemie, tak i válka na Ukrajině jak naší, tak světovou ekonomikou značně zamávaly, a udržet se na trhu se stalo mnohem těžší. Proto byli mnozí podnikatelé, kteří se s touto situací nebyli schopni vypořádat, nuceni skončit. Mnozí se pak snaží svou firmu prodat, než dojde ke skutečnému krachu.

podnikatelé chtějí vysoké zisky

S tím souvisí i firmy zabavené například v rámci konkurzu či insolventního řízení. Tyto jsou na rozdíl od předchozích prodávány přímo úřady. Výhodou je, že jejich cena je levnější, avšak dá podstatně více práce postavit je zase na nohy.

Ovšem i bez výše zmíněných událostí je udržení se na trhu velmi těžké. Mnozí vidí podnikání jako cestu, jak rychle a snadno vydělat peníze. Nedokážou však správně odhadnout riziko i své schopnosti, a nakonec skončí se ztrátou. Je však pravdou, že současná situace tento trend ještě prohloubila.

založení firmy není jednoduchý proces

Zdaleka ne všechny prodávané společnosti jsou však v úpadku. Existují i firmy, které se zabývají zakládáním různých společností a jejich následným prodejem. Zájemcům se tím totiž ušetří čas i peníze, které by museli strávit náročným řízením, které je pro založení firmy nutné, a za to jsou si mnozí ochotni připlatit.

Pokud si tedy chcete založit vlastní firmu, a nechce se vám procházet úředním martyriem s tím spojeným, můžete si koupit již hotovou, ať už zavedenou nebo úplně novou. Je to možnost, kterou volí stále více lidí. A pravdou je, že mnohým skutečně pomůže jejich podnikání mnohem lépe a rychleji nastartovat. Je však dobré se předem zamyslet, zda právě podnikání je pro vás to pravé. Přeci jen, riziko, že o své vložené peníze přijdete, je zde skutečně velké.

Scroll to top