Pravidla pro zářivě bílý chrup

Myslíte si, že mít zcela bílé zuby je nemožné? Inu, obyčejnou péčí o chrup, když si myjete zuby dvakrát nebo třikrát denně, nejspíše ne, ovšem pokud tomu trochu pomůžete, můžete dosáhnout velmi příjemného bílého chrupu. Jak? Přečtěte si naše tipy, triky a rady, jak toho dosáhnout.
Základem bílých zubů je převážně pravidelná a dostatečná péče o ně.

Ovšem je nemožné mít zcela bílé zuby, zvlášť pro lidi, kteří nejsou vegani, pijí alkohol, kávu nebo jedí sladkosti. Nejspíš nikdo z nás nemůže žít celý život, aniž by si občas nezahřešil.

Co způsobuje zbarvování zubů došeda nebo dožluta?
Po každém jídle klesá v ústech hodnota pH a to znamená, že se zvyšuje riziko zubního plaku, který může mít za příčinu vznik zubního kazu, podráždění dásní a také porušování skloviny – to nám říkají v každé reklamě na zubní pastu a žvýkačky. Rozhodně nechceme péči o naše zoubky podcenit, protože nikdo nejspíš nechce černou plombu v ústech, ovšem obyčejná péče o zuby většinou nestačí.

Jak tedy dosáhnout bělejšího úsměvu a také zároveň příjemnějšího dechu?
– Důležité je, čistit si zuby minimálně dvakrát denně, a to ráno a večer. Ovšem měli byste si čistit zuby měkkým kartáčkem a ideálně po každém jídle, po kterém ucítíte na zubech nepříjemný plak: to může po kávě, sladkostech, ale také hlavním jídle nebo víně
Používejte měkký kartáček; tvrdé štětinky by mohly poškodit sklovinu a tím by mohlo být zubům více ublíženo než o ně pečováno

Bělicí zubní pasty: ano nebo ne?
Pokud už chcete investovat do zubních past, které mají bělicí účinky, nekupujte ty, které jsou běžně k dostání ve velkoobchodech a slibují bělicí účinky – většinou vůbec nefungují. Pokud se rozhodnete pro tuto cestu bělení, investujte do bělicí zubní pasty, jejíž cena se obvykle pohybuje okolo tří set korun.

Existují i bělicí pásky, které stojí okolo tisíce korun. Další možností je chemické bělení u vašeho zubaře.

Posted in Nezařazené
Scroll to top