Pořiďte si dům, který může cestovat s vámi

Možná jste už i vy něco málo slyšeli o mobilních domech a o tom, že jsou klíčem ke štěstí pro všechny, kdo zatím marně shánějí samostatné, plnohodnotné, a především cenově dostupné bydlení. Ovšem možná nemáte úplně jasnou představu o tom, co to ty mobilní domy vlastně jsou a co takové pojmenování konkrétně znamená https://www.top-mobilnidomy.cz/.
domeček na kalkulačce.jpg

Mobilní domy jsou typem bydlení, které nemá pevné základy, to je na tom to zásadní. Takže když si objednáte mobilní dům, tak za vámi v podstatě dorazí z výroby až přímo na místo určení, nebude tedy postupně vyrůstat na místě, tak jako tomu je u klasických zděných staveb. Ovšem oproti zděným stavbám mají mobilní domy v tomto směru jednu podstatnou výhodu a tou je, že když se kdykoli rozhodnete změnit adresu a místo svého bydliště, tak svůj dům můžete vzít klidně s sebou. Stačí speciální přepravní vozidlo, na které dům naložíte, a můžete vyrazit na cestu. Takže je jasné, že na takovém stěhování ještě ušetříte, neboť nebudete muset shánět nové bydlení.
klíč před domkem.jpg
Další velkou výhodou pořízení mobilního domu je i to, že k jeho umístění na pozemku nemusíte mít žádné stavební povolení. A každý, kdo již někdy s podobnou věcí obíhal úřady, vám potvrdí, že tento proces vyžaduje mnoho času a pevné nervy. Nicméně pokud se rozhodnete dodatečně požádat o číslo popisné, tak klidně můžete.
Ale pokud jde o kvalitu a vnitřní vybavení mobilního domu, tak nečekejte nic speciálního. Jeho vybavení může být stejné jako u každého klasického bytu, který jste kdy navštívili. Ovšem to, co konkrétně uvnitř bude, záleží především na vás a na požadavcích, které v tomto ohledu zadáte výrobci. Ten může celkové dispozice mobilního domu a jeho vnitřní uspořádání upravit přesně podle vašich přání.
Nicméně pokud si chcete o mobilních domech udělat dobrý obrázek, tak to nejlepší, co můžete v tomto ohledu udělat, je navštívit centrum vzorových domů a zevrubně si je prohlédnout.

Scroll to top