Nakupování v Německu

Hodně lidí si u nás klade otázku, jak je to vlastně s kvalitou našich potravin? Je pravda, že v Německu mají mnohem lepší a kvalitnější výrobky? Jednoznačně lze říci, že ano. Mluvím z vlastní dlouholeté zkušenosti, když tam jsem. Potraviny jsou asi o 100 % kvalitnější, stačí se podívat na složení výrobků. I co se týká pečiva, když se podíváte na nabídku v tamních pekařstvích, je to opravdu něco jiného a jak velké a chutné mají koláče a další pečivo. K nám se zkrátka vozí a vyrábí se pro nás méně kvalitní jídlo, není to jenom pro naši zem, ale pro více států. Není záruka ani to, že na obale je napsáno, že je to vyrobeno v Německu.
nákup rodiny
Setkal jsem se s tím, že takové produkty jsou vyráběný ve dvojí kvalitě. Jedna je pro jejich trh a druhá pro náš a západní trh. To, co se prodává tady, by nikdy nejedli. Dostanou se sem ovšem i takové potraviny, které mají i na tamních trzích, samozřejmě stojí podstatně více, ale kvalita je poznat.
 
Určitě je dobrou variantou nakupovat v Německu. Je to náš nejbližší soused a hlavně lidé, kteří žijí v příhraničních oblastech této možnosti využívají opravdu ve velkém. Vždyť si uvědomte, že je důležité to, co jíme. I ceny potravin jsou tam lepší. Ano, je potřeba si to přepočítat na naši měnu, ale vzhledem k tomu, jaké mají platy, tak mají opravdu levné potraviny. U nás máme všechno drahé, ale vůbec tomu neodpovídá náš plat. Hodně lidí jezdí do Německa nakupovat i prací prostředky a kosmetiku, které jsou opět kvalitnější a cenově většinou výhodnější. Dokonce se pořádají i zájezdy, kde se můžete dopravit autobusem do Německa (například do Drážďan) a nakoupit si všechno, co potřebuje. Od potravin, přes elektroniku až po oblečení a obuv. Takové zájezdy pořádané většinou nějakou cestovní agenturou jsou velice oblíbené. Samozřejmě můžete jet i autem, vlakem a nemusíte bydlet v příhraničí. Nakupování se tam určitě vyplatí. Možná jste viděli různá srovnání cen a kvality potravin u nás a v Německu.
žena s taštičkami
Z těchto je jasné, jaký rozdíl je u nás a tam. Jeden příklad je známý kofeinový nápoj, který je u nás neustále vyráběn bez cukru, tudíž má takovou ostřejší chuť. Měli jste někdy tento nápoj v Německu? To je naprosto něco jiného, chuť je jiná, jemnější. Zde je vidět, jak jedna známá firma dělá rozdíly v produkci svých nápojů. Pokud chcete kvalitní potraviny za dobré ceny, určitě jezděte nakupovat k našim sousedům do Německa, rozhodně uděláte lépe.

Scroll to top