Jak se obléknout na pracovní pohovor?

Je velmi důležité, abychom věděli, jaks e obléknout na pracovní pohovor. Pokud zvolíte správně, naznačíte tím svým potencionálním zaměstnavatelům, že chápete, na jakou pozici se hlásíte a rozumíte kultuře, která panuje v dané společnosti.

Nezapomeňte, že i když se bude pohovor konat online, stejně byste měli být vhodně oblečeni. Personalisté si všímají i toho, jak je oblečený člověk za kamerou. Nikdy navíc nevíte, kdy budete muset vstát, takže není dobrý nápad mít slušný vršek a dole být oblečený do tepláků a bačkor.

pohovor

Pro začátek si musíme říct, že univerzální návod, jak se obléknout na pohovor neexistuje. To, co může být vhodné oblečení na pohovor do jedné společnosti, může být pro druhou naprosto nevhodné. Vždy tedy záleží na konkrétní instituci.

Pokud třeba znáte někoho, kdo danou společnost dobře zná, nebo v ní dokonce pracuje, požádejte ho o radu. Poptejte se, zda mají na pracovišti dress code, jestli jsou vyžadovány nějaké konkrétní prvky v oblečení, nebo co je naopak nepřípustné.

Pokud nikoho takového neznáte, podívejte se na webové stránky společnosti, kam budete dělat pohovor. Většina společností má na stránkách fotografie vedení společnosti, a to vám může dobře napovědět. Někde jsou i fotky přímo z pracovních aktivit, kde dobře uvidíte, jak jsou pracovníci oblečení.

lidé

Jestliže si nejste jistí, vždy je dobré vsadit na neutralitu. Není dobré přijít na pohovor v otrhaných džínách, ale ani ve smokingu nebo dlouhých šatech a lodičkách. To si nechte do jiné společnosti. Muži mohou zvolit jednoduchou košili a kalhoty tmavé barvy, zatímco ženy šaty nebo sukni pod kolena, tmavé kalhoty a k tomu jednoduchou halenku. To vše doplňte decentními doplňky. Muži například hodinky, ženy jemné náušnice a řetízek.

Hledáte oblečení vhodné na pohovor? Široký výběr vhodného oblečení najdete například na e-shopu About you, kam vám můžeme nabídnout About you slevový kód 25.

Scroll to top