Jak přežít vánoční trhy?

Vánoční trhy jsou bezpochyby místo, kde můžete dokoupit zbylé dárky, dobře se najíst, napít a případně se zabavit u doprovodného programu. Je to ale také místo, na kterém, pokud nebudete dobře připraveni, se Vám může stát i něco ne úplně příjemného. Jak se tedy na takové vánoční trhy vybavit a na co si dát pozor?

svařené víno

Předně je důležité uvědomit si, v jakém ročním období se vlastně nacházíme – obzvlášť pokud navštívíte vánoční trhy k večeru, může být na nich dost zima, protože se konají venku, většinou někde na náměstí. Je tak praktické mít s sebou alespoň ještě jednu vrstvu oblečení, kdyby se Váš pobyt na vánočních trzích třeba protáhl. Hodit se bude i čepice a teplé boty, protože od nohou se nastydne nejsnadněji. Zahřát se tam můžete samozřejmě teplými nápoji, ale nezapomínejte, že pokud si dáte kupříkladu svařené víno, alkohol v něm Vás sice – v souvislosti s rozpínáním žil a cév – subjektivně zahřeje, ale Vašemu tělu bude vlastně zima, obzvláště nějakou dobu po konzumaci. Lépe uděláte tedy tehdy, když budete konzumovat teplé nápoje bez alkoholu.

 

Co se ještě tekutin na vánočních trzích týče, pokud na nich plánujete pít alkohol, snažte se to s ním moc nepřehánět – mezi tolika lidmi by totiž případná intoxikace nemusela být úplně příjemná. Uděláte tím laskavost jak svému tělu, tak i lidem kolem Vás.

vánoční trhy

Na vánočních trzích bývá většinou velký výběr různých jídel – ať těch trvanlivějších, které si s sebou můžete odnést domů a třeba jimi někoho obdarovat, tak i těch, které jsou určené k přímé konzumaci. U těch „fastfoodových“ doporučujeme nepřehnat to s velmi mastnými a ostrými pokrmy – Váš žaludek i střeva Vám potom dozajista poděkují. Doporučujeme také dávat pozor na hygienu, protože se může stát, že prodávajícím úplně tak nejde o zdraví zákazníků, jako spíš o to, aby toho co nejvíce prodali.

 

Záležitost, které je také důležité věnovat pozornost, jsou případní kapsáři – na trzích bývá většinou plno lidí tlačících se na sebe v davech, a tak se může stát, že Vám někdo něco vezme z kabelky/tašky, aniž byste řekli „švec“. Dávejte si tak pozor, abyste měli své tašky vždy zavřené a sledovali své okolí.

Scroll to top