Site Overlay

Spořit si na důchod můžete i sami, je to ale těžší

Všichni se chceme mít lépe než naši rodiče, až budeme muset odejít na důchod. Nechceme žít z mizerného důchodu, chceme si doopravdy dopřávat všechen ten volný čas, který nám byl dán. Tragická je ta situace, že se možná důchodu ani nedožijeme, přeci jen odcházet do důchodu v 70 není zrovna ten ideální sen. Pracovat čtyřicet let se také nikomu nechce. Největším omezením jsou finance, které nejsou nekonečné, a pokud se spoléháte, že vás stát zachytí, tak to jste na velkém omylu, protože stát není nafukovací, a jestliže dnešní vláda s ním bude zacházet tak, jak s ním doteď zacházela, tak se máme všichni na co těšit – taky nám jednoho krásného dne můžou říci, že na důchody prostě není.
šedý trezor

Byť se to nestane, víc peněz se vždy hodí

Ať už je to cestování po světě nebo jenom objevování krás Česka, kdo by si to nechtěl dopřát, aniž by se bál, že skončí na dlažbě. Lidé, kteří bydlí na venkově, to mají přece jen lepší. Prostě si odstřihnou elektřinu, vypnou plyn a můžou pěstovat brambory na zahradě, ale lidé ve městech to budou mít jednou těžké – utáhnout nájem. Proto je důležité si teď utáhnout trochu opasky a šetřit si na horší časy, přece jen je lepší se trochu starat. Sami si však málokdy nastřádáte úspěšně až do důchodového věku. Peníze prostě vypadají příliš lákavě a jen se tak nabízejí na utrácení.
žlutá kšiltovka

Důchodové spoření, speciální účty a další

Proto je nejlepší si to schovat někde na účet, kde na to ani vy nebudete mít dosah, dokud nenastane chvíle. Často totiž není problém stále zvyšující se cena, ale vaše vlastní touha utrácet, která vás chrání před spokojeným odpočinkem v blahobytu. Kdekoliv peníze dáte, kde vám zabrání přístup, dokud nebudete v důchodovém věku, je dobré místo pro uložení vašich financí, které by tam měly počkat. A proč vlastně ne, dnes je to sice tisícovka měsíčně, v budoucnu to může být klidně rozdíl mezi chlebem s vodou a plnohodnotným jídlem.